Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2018-01-31  09:25:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Otrdienas vakarā Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē notika pašvaldības aģentūras “Ogres namsaimnieks” rīkota iedzīvotāju un dzīvojamo māju vecāko informatīvā sapulce, kurā tika skaidrots gaidāmais aģentūras reorganizācijas process.

Sanāksmi vadīja PA “Ogres namsaimnieks” direktora pienākumu izpildītājs Kaspars Grīnbergs. Viņš norādīja, ka līdzšinējā aģentūras struktūra bijusi pārlieku sarežģīta un necaurskatāma, bet aģentūras statuss kavējis ES fondu līdzekļu piesaisti dažādu projektu realizācijai.

Pēc reorganizācijas paredzēts saglabāt vien piecas nodaļas līdzšinējo vairāk kā 20 vietā. 8 nodaļas - Ēku inženiertīklu nodaļa, Elektroapgādes nodaļa, Avārijas dienests, Remontu celtniecības nodaļa, Transporta un sagādes nodaļa, Projektu vadības un attīstības nodaļa, un Teritorijas uzkopšanas nodaļa tiks apvienotas vienā - Dzīvojamo māju pārvaldīšanas nodaļā. Notekūdeņu attīrīšanas iekārtas turpmāk pārraudzīs Ūdenssaimniecības nodaļa, Darbu bez struktūras izmaiņām turpinās Siltumapgādes nodaļa. Aģentūrā turpmāk strādās arī Juridiskā un iepirkumu nodaļa, un Finanšu nodaļa.

Namu apsaimniekošanas maksas palielināšana reorganizācijas rezultātā nav paredzēta, bet nākotnē to iecerēts pat samazināt. Tiesa gan, neatkarīgi no reorganizācijas ūdens apgādes un kanalizācijas tarifi drīzumā tiks pārskatīti, jo nav mainīti kopš, attiecīgi, 2008.un 2010.gada.

K.Grīnbergs jau iepriekš skaidrojis, ka reorganizācija paredz divus svarīgus soļus – pirmais ir pašvaldības deleģēto funkciju izpilde, ko nodrošinās aģentūra “Ogres namsaimnieks”. Tas līdzšinējo saistību un deleģēto funkciju līgumu ietvaros gādās par peldbaseina, struktūrvienību “Neptūns”, “Oveselība”, dzīvnieku patversmes,  un citu “Ogres namsaimnieka” struktūrvienību turpmāku darbību. 

Savukārt komercpakalpojumus turpmāk sniegs SIA “Labs nams”, kas jau pavisam drīz kļūs par SIA “Ogres namsaimnieks”. Tas gādās par daudzdzīvokļu namu pārvaldīšanu, siltumenerģijas ražošanu un piegādi, sadali un tirdzniecību, notekūdeņu un kanalizācijas tīkli, attīrīšanas iekārtu darbību, ūdens apgādi pilsētā un citiem komercpakalpojumiem.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā šobrīd komercsabiedrībām pieejamo Eiropas struktūrfondu finansējumu, kas, savukārt, nav pieejams pašvaldības aģentūrām. Tādējādi, turpinot darbību tikai kā pašvaldības aģentūra, "Ogres namsaimnieks" nevar saņemt ievērojamus līdzekļus, kas nepieciešami daudzu pilsētai nozīmīgu projektu realizācijai. 

Savukārt SIA "Ogres namsaimnieks", strādājot kā komercsabiedrība, cer līdz 2021.gada veikt vērienīgu pilsētas siltumapgādes tīklu rekonstrukcijas projektu, kas paredz pazemes siltumtīklu un ēku iekšējo siltumtīklu rekonstrukciju vairāk kā 7 kilometru garumā. Iecerēts realizēt arī ēku energoefektivitātes paaugstināšanas projektus, kas jau veiksmīgi aizsākti, 15 dzīvojamās mājās sperot pirmos soļus siltināšanas virzienā. Te jau izstrādāti rekonstrukcijas projekti, sertificētu būvinženieru apsekošanas akti, energoauditi un kontroltāmes. "Šis ir ceļš gan uz mūsu pakalpojumu optimizāciju, gan to kvalitātes uzlabošanu un cenas mazināšanu nākotnē. Ceram nākotnē samazināt vai vismaz saglabāt esošajā līmenī siltumenerģijas cenas, kas šobrīd pasaulē aug. Vēlamies mazināt arī maksu par dzīvojamo māju apsaimniekošanu. Lai šos mērķus sasniegtu, mums ir nepieciešamas investīcijas un tās plānojam piesaistīt ar komercsabiedrības palīdzību," norāda K.Grīnbergs, "Mūsu uzdevums ir pārejas periodu padarīt maksimāli nepamanāmāku iedzīvotājiem, radot pēc iespējas mazāk neērtību."

Paredzēts, ka iedzīvotāji kā pakalpojumu saņēmēji aģentūras reorganizācijas periodā būtiskas izmaiņas neizjutīs. Aģentūras telpas un visi kontakttālruņi paliks tie paši, turpat turpinās darbu arī klientu apkalpošanas nodaļa. Līdz ar to sadzīviska rakstu problēmas varēs risināt līdzšinējā kārtībā. "Vēlamies stingri nodalīt to pakalpojumu klāstu, kas mums ir domes deleģēts. Otra sadaļa ir pakalpojumi iedzīvotājiem, kas ir tarificēts pakalpojums, pēc būtības komercpakalpojums, kam nosakām cenu. Svarīgi, lai pakalpojumi nedublējas, lai pārvaldība, komercpakalpojumu un pašvaldības deleģēto funkciju izpilde būtu daudz pārskatāmāka," rezumē K.Grīnbergs. Viņš atzīst, ka līdz šim dažkārt bijis grūti saprast vai aģentūras sniegtie komercpakalpojumi tiek finansēti no iedzīvotāju maksājumiem vai pašvaldības deleģēto funkciju izpildei piešķirtā finansējuma. Atdalot pakalpojumus, būs vieglāk izsekot arī naudas plūsmai.

Jau vēstīts, ka 25. janvārī Ogres novada pašvaldības ārkārtas domes sēdē tika pieņemts lēmums ar 2018. gada 1. martu reorganizēt pašvaldības aģentūru “Ogres namsaimnieks”, daļu aģentūras līdzšinējo funkciju nododot SIA “Labs nams”, kas turpmāk sauksies SIA “Ogres namsaimnieks”, un daļu atstājot pašvaldības aģentūrai “Ogres namsaimnieks”. Vairāk informācijas pievienotajā saitē.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības