Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-01-15  15:37:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Š.g. 10.janvārī dzīvokļu īpašnieku pilnvaroto personu (māju vecāko) kopsapulcē SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis K.Grīnbergs norādīja, ka gandrīz pusē Ogres daudzdzīvokļu mājās ir uzstādīti iekštelpu temperatūras sensori, ar kuru palīdzību tiek regulēta iekštelpu temperatūra mājā.

Viņš informēja, ka vairāki iedzīvotāji interesējušies par siltuma patēriņa apjomu dažādās Ogres dzīvojamās mājās. Dažkārt divu praktiski identisku dzīvojamo māju iedzīvotāji par patērēto siltumenerģiju maksā atšķirīgas summas. Piemēram, vienai no divām līdzīgām dzīvojamām mājām Mālkalnes prospektā patērētā siltuma apjoms mēnesī ir 108 megavatstundas, bet otrai – 83. Starpība ir aptuveni 25 megavatstundas.

“Patērētā siltuma apjoms atkarīgs no tā, kāda komforta temperatūras līkne ir uzstādīta katrā atsevišķā dzīvojamā mājā,” skaidro K.Grīnbergs. Vienā no piemērā minētajām dzīvojamām mājām komforta temperatūras līkne pie āra gaisa temperatūras +20; +10; 0; -10; -20oC sagatavo siltumnesēju ar turpgaitas temperatūru 25-35-52-63-80oC, bet otrā gadījumā pie identiskām āra gaisa temperatūrām siltumnesēju apkurē padod ar 20-36-49-58-70 oC, kas arī rada siltumenerģijas ietaupījumu. Lai siltuma patēriņu samazinātu, komforta temperatūru var samazināt, taču jāņem vērā attiecīgās dzīvojamās mājas iedzīvotāju komforta prasības.

Nekad visos dzīvokļos gaisa temperatūra nebūs vienāda. Dzīvoklī, kas ir tuvāk turpgaitas stāvvada sākumam, gaisa temperatūra vienmēr būs augstāka. Padomju gados šo starpību līdzsvaroja, izmantojot dažāda izmēra radiatoru sildvirsmas laukumus. Daļa iedzīvotāju savus radiatorus ir nomainījuši, nesaskaņojot ar apsaimniekotāju, tādējādi izmainot siltuma caurplūdi visā dzīvojamā mājā. Veidojas situācija, kad vienā dzīvoklī salst, bet citā ir tik silts, ka tiek turēti vaļā logi.

Lai panāktu optimālu istabas temperatūru visā daudzdzīvokļu dzīvokļu mājā, nepieciešama sadarbība ar iedzīvotājiem. Iedzīvotāji var vienoties par vēlamajām izmaiņām, piemēram, siltuma padeves samazināšanu, apsaimniekotājam attiecīgi noregulējot siltummezglus.

K.Grīnbergs aktualizēja arī jautājumus par dzīvojamo māju siltināšanu. Šobrīd finanšu institūcija “Altum” apstiprinājusi finansējumu vienas Ogres daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas siltināšanas projekta īstenošanai, bet tuvākajā laikā akceptu gaida vēl 8 dzīvojamās mājas. Saņemot nepieciešamos saskaņojumus un finansējumu visu 9 dzīvojamo māju siltināšanai, plānots izsludināt vienu iepirkumu, tādējādi iecerēts piesaistīt lielāku būvuzņēmēju, kas garantētu gan labāku darbu izpildes kvalitāti, gan cenu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības