Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2020-08-26  23:53:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

25. augustā, gres novada pašvaldības vadība un Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Sandra Grunte informēja par Ogres novada skolu gatavību jaunajam mācību gadam. Šogad izglītības iestādēm ir divi jauni izaicinājumi – Covid-19 infekcijas izplatības ierobežojumi un kompetenču pieejas ieviešana 1., 4., 7. un 10. klasē.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzsvēra, ka 1. septembrī visas mācību iestādes ir gatavas uzņemt audzēkņus klātienē. Viņš ļoti pozitīvi novērtēja priekšsēdētāja vietnieka Ginta Sīviņa darbu ar izglītību saistītu jautājumu risināšanā un uzsvēra, ka tikai kopīgi ievērojot drošības noteikumus, mācības klātienē varēs nodrošināt visu gadu. Viņš aicināja būt atbildīgiem.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētaja vietnieks Gints Sīviņš ir pārliecināts par izvēli mācību procesu nodrošināt klātienē, jo, viņaprāt, tā var nodrošināt kvalitatīvu mācību vielas apguvi. Viņš informēja, ka mācību iestāžu vadītāji ir izstrādājoši iekšējās kārtības noteikumus mācību procesa organizēšanai, ņemot vērā audzēkņu skaitu, telpu izkārtojumu un kopējo platību katrā skolā. Arī profesionālās ievirzes izglītības iestādēs mācību process tiks organizēts klātienē, ievērojot iekšējās kārtības noteikumus.  

Katrā izglītības iestādē jau ir sagatavots pirmās skolas dienas norises plāns, ievērojot piesardzības pasākumus.

Mācību process tiks organizēts tā, lai katras klases skolēniem visas stundas notiktu vienā telpā, tādējādi maksimāli samazinot saskarsmi ar citiem audzēkņiem. Līdz ar to, ja, piemēram, tiks konstatēts Covid-19 gadījums, izolēta tiks viena klase, nevis visa skola. Pakāpeniski visās iestādēs pie ieejas tiks nodrošināti termometri veselības stāvokļa pārbaudēm, lai pēc iespējas laicīgi konstatētu saslimšanas gadījumus, kā arī tiks uzstādīti automatizēti dezinfekcijas aparāti.

S. Grunte aicināja sabiedrību, tai skaitā skolēnus, vecākus, ievērot katras skolas izstrādātos iekšējās kārtības noteikumus, lai sekmīgi aizvadītu mācību gadu. Viņa akcentēja, ka 1., 4., 7. un 10. klasē tiks uzsākta jaunā mācību satura ieviešana, kas nozīmē, ka šajās klasēs būs cita veida mācību programmas un plāns. Lai to nodrošinātu, skolotāji piedalās dažādos izglītības kursos, paaugstinot savu kvalifikāciju.

Gatavojoties jaunajam darba cēlienam un, lai uzlabotu mācību darbu visā Ogres novadā, ir izveidota arī metodiskā darba komisija un izglītības pārvaldē darbu ir uzsācis jauns metodiķis. Lai nodrošinātu jaunā mācību satura apguvi, Ogres novada pašvaldība ir radusi iespēju iegādāties portatīvos datorus visiem Ogres novada 10. klases skolēniem, kā arī tiks nodrošināta viena mobilā datorklases izveide 7. klases skolēniem katrā skolā. Plānots izmantot vienotu digitālo platformu mācību procesa nodrošināšanai gan klātienē, gan attālināti – tās būs Google izstrādātās lietotnes, kas būs ļoti ērtas darba plānu gatavošanā, dokumentu saglabāšanā, video lekciju nodrošināšanā, kalendāra veidošana u.tml. 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības