Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-01-26  10:21:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Domes sēdē 21.janvārī Ogres novada deputāti pieņēma divus jaunajam novadam ļoti nozīmīgus lēmumus - par Ogres novada attīstības programmas un teritorijas plānojuma izstrādes uzsākšanu.

Abu katrai pašvaldībai svarīgo plānošanas dokumentu izstrādes nepieciešamība pamatota ar administratīvi teritoriālo reformu valstī, kuras rezultātā ir notikušas būtiskas izmaiņas pašvaldību struktūrā. Arī pašreizējā ekonomiskā situācija valstī liek kritiski izvērtēt iepriekš paredzētos valsts un pašvaldību attīstības virzienus un to īstenošanas veidus, kā arī novada teritorijā esošo nekustamo īpašumu izmantošanas iespējas.

Visi novada iedzīvotāji aicināti aktīvi piedalīties jaunās attīstības programmas un teritorijas plānojuma izstrādē, piedāvāt savas idejas un priekšlikumus, kā uzlabot dzīvi gan novadā kopumā, gan konkrēti savā apdzīvotajā vietā.

ATTĪSTĪBAS PROGRAMMA

Novada attīstības programma tiks izstrādāta, paredzot tās realizāciju tuvāko septiņu gadu laikā un norādīs galvenās problēmas un to risināšanai veicamos pasākumu prioritārā kārtībā. Tā būs pamats arī valsts un Eiropas Savienības investīciju piesaistei novadam.

Par attīstības programmas izstrādes vadības grupas vadītāju apstiprināta domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, savukārt par programmas izstrādes vadītāju – novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja Jana Briede.

Priekšlikumus attīstības programmai līdz 2010. gada 30. aprīlim var iesniegt rakstiskā veidā Ogres novada pašvaldībai - Brīvības iela 33, Ogre, LV-5001, ar norādi: Attīstības programmas izstrādes darba grupai, var sūtīt arī pa e-pastu: jana.briede@ogresnovads.lv.

Iedzīvotāji, organizācijas, ikviens interesents aicināts pieteikties attīstības programmas izstrādes darba grupās:
Vide un infrastruktūra,
Sociālā labklājība un veselība ,
Izglītība un sports,
Pārvalde,
Kultūra,
Ekonomika un uzņēmējdarbība.

Pieteikumi dalībai darba grupās iesniedzami (var sūtīt arī pa pastu) Ogres novada pašvaldībā, kā arī e-pastu: jana.briede@ogresnovads.lv. Pieteikumā jānorāda darba grupa, kurā ir vēlēšanās darboties un sniegt savu ieguldījumu novada attīstības programmas tapšanas procesā, kā arī vārds, uzvārds, kontaktinformācija.

TERITORIJAS PLĀNOJUMS

Par teritorijas plānojuma izstrādes vadītāju dome ir apstiprinājusi Ogres novada pašvaldības Ogres būvvaldes teritorijas plānotāju Uldi Apini.

Plānojuma izstrādes mērķis ir panākt novada līdzsvarotu un daudzpusīgu attīstību, paredzot teritorijas racionālu izmantošanu, sabalansējot privātīpašnieku un sabiedrības intereses. Novada teritorijas plānojums un tajā ietilpstošie apbūves noteikumi atspoguļos kartēs attīstības programmā plānoto objektu un teritoriju izvietojumu un attīstības virzienus, kā arī noteiks vienotus nosacījumus teritoriju izmantošanai un apbūvei novada teritorijā.

Par konkrētu zemes gabalu izmantošanu un būvniecības iespējām iedzīvotāji var interesēties Madlienas būvvaldē (tālr. 65055149, 65055149) un Ogres būvvaldē (tālr. 65071178, 65071178), atbilstoši to darbības zonām novada teritorijā.

Lai labāk izprastu, ko un kā mainīt, iedzīvotāji aicināti iepazīties ar šobrīd spēkā esošajiem teritoriju plānojumiem un apbūves noteikumiem būvvaldēs, kā arī elektroniskā veidā Rīgas reģiona mājas lapā www.rpr.gov.lv, sadaļā /Attīstības dokumentu datu bāze/Vietējo pašvaldību attīstības dokumenti/Ogres novads/.

Ar Ogres novada Ogres un Ogresgala pagasta plānojumu var iepazīties arī pašvaldības mājas lapā www.ogresnovads.lv, sadaļā /Par Ogres novadu/Teritorijas plānojums/.
 
Priekšlikumus novada teritorijas plānojuma un apbūves noteikumu izmaiņām un priekšlikumus par savu nekustamo īpašumu izmantošanu vai izmantošanas mērķu izmaiņām līdz 2010. gada 30. aprīlim var iesniegt rakstiskā veidā Ogres novada pašvaldībai - Brīvības iela 33, Ogre, LV 5001, ar norādi: Teritorijas plānojuma izstrādei. Var sūtīt arī pa e-pastu: buvvalde@oic.lv vai indra.reitere@ogresnovads.lv
 
Iesniedzot priekšlikumu, jānorāda iesniedzēja vārds, uzvārds, kā arī zemes gabala adrese vai nosaukums un kadastra numurs.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības