Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-01-27  09:46:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Aizvadītajā piektdienā notikusi Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa pārskata sanāksme par 2009.gada darba rezultātiem, informē iecirkņa priekšnieks Vilnis Naglis.

2009.gads policijā pagājis zem lielu pārmaiņu zīmes. Ogres reģions pievienots Rīgai, par bijušā Ogres rajona teritorijas drošību nu gādā Valsts policijas Rīgas Reģiona pārvaldes Ogres iecirknis. Mainījusies arī vadība. “Iepriekšējais Ogres rajona policijas pārvaldes priekšnieks paveica lielu darbu, lai reformu rezultātā nezaudētu darbiniekus, tajā skaitā patruļdienestu, kas ne visur ir saglabāts,” sava priekšgājēja Gundara Marķitāna darbu atzinīgi vērtē V.Naglis. Viņš uzsver, ka aizvadītajā gadā paveiktais ir darbinieku pašaizliedzīga darba rezultāts. Par spīti samazinātam finansējumam, policijas darbinieki turpinājuši mērķtiecīgu darbu, nežēlojot ne brīvo laiku, ne enerģiju.

Šobrīd Ogres iecirknī ir 99 amata vienības, no kurām 91 ir policijas darbinieks un 8 brīvlīguma darbinieki. Viņš gan atzīst, ka valstī trūkst līdzekļu, ar kuriem motivēt kārtības sargus un policijas darbs balstās uz pašu policistu pārliecību un entuziasmu. Sākoties jaunajam gadam personīgu iemeslu vadīti atlūgumus iesnieguši trīs kriminālpolicijas darbinieki, bet vēl divi, ņemot vērā esošo ekonomisko situāciju valstī, dodas strādāt uz citām struktūrvienībām, tuvāk savai dzīvesvietai. Tomēr prasības pret policistiem nemazinās – mazā alga nav attaisnojums, lai pienākumus pildītu mazāk apzinīgi vai ar mazāku atdevi, uzskata V.Naglis.

Spriedze pieaug
Jau ziņots, ka policijas finansējums samazinājies apstākļos, kad pieaug spriedze sabiedrībā. 2009.gadā VP RRP Ogres iecirknis reģistrējis 3312 notikumus, kas ir par 144 mazāk nekā 2008.gadā. Toties gada laikā reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skats pieaudzis par 55 – kopumā 2009.gadā reģistrēti 1167 noziedzīgi nodarījumi un uzsākti 1113 kriminālprocesi. 939.gadījumos kriminālprocesu pieņemts galīgais lēmums, tie aizsūtīti kriminālvajāšanas uzsākšanai vai izbeigti. Iepriekšējos gados kriminālprocesos pieņemto galīgais lēmums skaits bijis apmēram uz pusi mazāks. V.Naglis norāda, ka lielais sals atstāj pozitīvu iespaidu uz iedzīvotāju drošību. Aukstā laikā notiek mazāk likumpārkāpumu. Nozīme arī iepriekšējos gados paveiktajam, kad policija aizturējusi vairākus noziedzniekus.

Sabiedrība kļūst agresīvāka
Aizvadītajā gadā reģistrētas 3 slepkavības, kas ir par 2 vairāk, nekā gadu iepriekš. Trīskāršojies arī dažādu noziezīgu nodarījumu rezultātā gūtu smagu miesas bojājumu skaits. Pieaudzis arī mazāk smagu un vidēji smagu miesas bojājumu skaits. “Sabiedrība viennozīmīgi paliek agresīvāka,” atzīst V.Naglis. Arī laupīšanu skaits vairāk kā dubultojies, aizvadītajā gadā reģistrētas 34. No tām 17 atklātas un nosūtītas kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Vairāk zādzību
Visvairāk noziedzīgo nodarījumu vērsti pret īpašumu – 657, jeb par 77 vairāk, nekā 2008.gadā. Palielinājies arī reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits pret personas veselību 194 (+160); pret dabas vidi 37 (+26); pret personas brīvību, cieņu un godu 6 (+5); tautsaimniecībā 60 (+43). Salīdzinājumā ar 2008.gada attiecīgo periodu nedaudz samazinājies noziedzīgo nodarījumu skaits pret satiksmes drošību 127 (-47); pret drošību un sabiedrisko kārtību 52 (-15). Savukārt, noziedzīgi nodarījumi pret ģimeni ir palikuši nemainīgi. Vislielāko daļu jeb 34,25% reģistrētajos noziedzīgajos nodarījumos sastāda dažāda veida zādzības. Notikušas 77 zādzības no telpām. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu būtiski samazinājies reģistrēto transporta līdzekļu zādzību skaits 41 (-32), ko var izskaidrot ar to, ka kolēģi valsts policijas un Rīgas reģiona pārvaldes ir aizturējušas vairākas grupas, kas saistītas ar transporta līdzekļu zādzībām.

Cīnās pret narkotikām, nelegālo alkoholu un cigaretēm
2009.gadā Ogres iecirknī reģistrēti 23 noziedzīgi nodarījumi saistībā ar narkotiskajām vielām. Pastiprināta uzmanība aizvadītajā gadā pievērsta cīņai ar nelikumīgu alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu apriti. Kopumā VP RRP Ogres iecirkņa apkalpojamā teritorijā veiktas 38 pārbaudes. Konstatējot pārkāpumus, izņemti 321,97 litri alkoholisko izstrādājumu un 196173 cigaretes. Par spīti gūtajiem panākumiem, V.Naglis atzīst, ka tirdzniecība ar nelegālo alkoholu un cigaretēm tikai pieaugs. Iemesls pavisam vienkāršs – pie “privātajiem” šīs preces nopērkamas krietni lētāk, nekā veikalā. Taču arī policija šajā jomā turpinās darbu pastiprinātā režīmā.

Meklē bez vēsts pazudušos
Uzsāktas 46 meklēšanas lietas par to personu meklēšanu, kuras ir izdarījušas noziedzīgus nodarījumus, atrodas bezvēsts prombūtnē, neatpazītas mirušas personas.  No šīm lietām 34 ir izbeigtas sakarā ar personu aizturēšanu, vai to atrašanās vietas noskaidrošanu, līķu atpazīšanu. Izbeigtas 11 operatīvās uzskaites lietas par iepriekšējiem gadiem sakarā ar personu aizturēšanu, vai to atrašanās vietas noskaidrošanu.

Konstatē administratīvos pārkāpumus
2009.gada 12 mēnešos tika sastādīti 1074 protokoli par administratīvajiem pārkāpumiem. Par alkoholisko dzērienu lietošanu un atrašanos reibuma stāvoklī sabiedriskā vieta tika noformēti 631 administratīvā pārkāpuma protokols, kas ir pa 111 mazāk kā 2008.gada 12 mēnešos. Savukārt, par sīko huligānismu sastādīti 106 (+16) administratīvā pārkāpuma protokoli. 2009.gada 12 mēnešos nedaudz palielinājās to personu skaits, kas ļaunprātīgi nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām 125 (+20). Būtiski ir samazinājies to personu skaits kam tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par narkotisko vielu nelikumīgu iegādāšanos, glabāšanu vai lietošanu 48 (-48).
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības