Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-01-28  14:36:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres slimnīca beidzot saņēmusi jauno stacionārās aprūpes līgumu, kas šogad paredz vairāk nekā divas reizes mazāku finansējumu, nekā pērn, informē slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Pagājušajā gadā slimnīcai piešķirtais finansējums bija 132 tūkstoši latu mēnesī, bet šogad Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra (VOAVA) piedāvā iztikt vien ar 63 tūkstošiem. Tas ir par 20 - 30 tūkstošiem mazāk, nekā nepieciešams, lai slimnīca spētu turpināt darbu līdzšinējā līmenī. Izdevumi jau šobrīd samazināti līdz minimumam, gan optimizējot štatus, gan samazinot darba apjomu. Būtisku ietaupījumu izdevies gūt, arī atsakoties no dažādu uzņēmumu pakalpojumiem, piemēram, pašiem organizējot pacientu ēdināšanu. Savukārt, pašiem mazgājot veļu (iepriekš izmantoti kādas firmas pakalpojumi), gada laikā tiek iegūta apmēram 36 tūkstošu latu ekonomija.

Nākas atteikt pacientiem

D.Širovs gan pauž cerību, ka "notikusi kļūda" un šobrīd tiek risinātas pārrunas ar VOAVA par finansējuma palielināšanu. Pretējā gadījumā cietēji būs iedzīvotāji. Ja pagājušajā gadā Ogres slimnīca apkalpoja 6,5 tūkstošus pacientu, tad ar šogad atvēlēto finansējumu varēs palīdzēt tikai 2,6 tūkstošiem. Jau pagājušajā nedēļā vienas nakts laikā gultas vietu trūkuma dēļ sešus ātrās palīdzības atvestus pacientus nācies novirzīt uz citām slimnīcām. "Sniedzot ātro palīdzību, svarīga ir katra minūte," situācijas nopietnību uzsver slimnīcas vadītājs, norādot, ka smagā stāvoklī esoša pacienta transportēšana uz Rīgu, tādējādi novilcinot nepieciešamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, var būt ļoti bīstama.

Šobrīd palātas ir pilnas un daudziem gribētājiem nākas atteikt. Pagājušajā gadā, kad gultas vietu skaits saruka no 180 līdz 110 gultām, pacientus nācās izvietot koridoros. "Nedrīkstam vēl vairāk samazināt medicīnisko personālu, nevaram maksāt mazāk par elektrību, kurināmo," skaidro D.Širovs. Lai izdzīvotu, slimnīca vairs nevarēs iegādāties tik labus medikamentus, bet veselības aprūpes kvalitāte arī uzņemtajiem pacientiem var pasliktināties. Slimnīcas slēgšanas iespējas šobrīd netiek vērtētas un šogad visas nodaļas turpinās darbu. Arī tādēļ, ka tā būtu vietēja mēroga sociālā katastrofa - slimnīca šobrīd nodrošina darbu apmēram 300 cilvēkiem.

Īsteno lielus plānus

Par spīti finansiālajām grūtībām, kādas nākas piedzīvot, slimnīca joprojām nav iestigusi parādos un īsteno vērienīgus attīstības plānus. Jau tuvākajos mēnešos bērnu nodaļu plānots pārcelt uz topošo jauno korpusu, bet šī gada laikā gan visas slimnīcas nodaļas, gan poliklīnika tiks izvietota vienā ēkā - Slimnīca ielā 2. Jaunā korpusa pabeigšanai plānots izmantot gan slimnīcas iekšējās rezerves, gan ES naudu, ko slimnīca varētu saņemt jau martā.

"Mana misija šeit kā slimnīcas vadītājam būs izpildīta ar jaunā korpusa pabeigšanu. Cilvēkiem būs ērti, katrā palātā būs dušas, televizori, sakaru līdzekļi, palātas būs 2-3 vietīgas, nebūs pārapdzīvotas. Projekts veidots pēc Vācijas slimnīcu piemēra. Būs ļoti zemi stacionāra uzturēšanas izdevumi, tātad paliks vairāk nauda, ko varēsim ieguldīt kadros un attīstībā. Kad šīs ieceres tiks īstenotas, Ogres slimnīcā būs vienas no labākajām algām valstī," iecerēs dalās D.Širovs.

Līdz ar jaunā korpusa pabeigšanu slimnīcā būs 160 gultasvietas (šobrīd slimnīca, daļu pacientu izvietojot koridoros, vienlaicīgi var sniegt palīdzību 188 cilvēkiem). Plānots uzlabot arī personāla darba kvalitāti. Ogres slimnīcā jau pavisam drīz sāks darbu vairāki nu jau slēgtās Rīgas 1.slimnīcas mediķi. Tikmēr vairāki bijušie Ogres slimnīcas anesteziologi, medmāsas un ārsti veiksmīgi strādā ārvalstu medicīnas aprūpes iestādēs.

Strauji attīstās arī slimnīcas pansionāts, kas izvietots vecajā slimnīcas ēkā Turklanes ielā. Te šobrīd ir jau 70 iemītnieku. Ogres slimnīca uzvarējusi arī Salaspils domes rīkotajā iepirkumā un jau pavisam drīz uz Ogri varētu pārcelties apmēram 20 likvidējamā Salaspils pansionāta iemītnieki. Attīstoties pansionāta darbam, tuvākajā laikā tā personālu plānots palielināt vēl par 4 cilvēkiem.

Augsti vērtē plašsaziņas līdzekļu atbalstu

D.Širovs atzīst, ka līdz šim slimnīcas darbības saglabāšanā lielu lomu spēlējuši plašsaziņas līdzekļi. "Bez to atbalsta nebūtu izdevies saglabāt veselības aprūpi tādā līmenī, kādā tā ir," viņš norāda. Pozitīvu pienesumu devusi arī slimnīcas avīze. Pateicoties tai, pacienti uz slimnīcu nākot informēti par pakalpojumiem un darba laikiem. "Tie pāris simti latu ko tērējam avīzei reizi ceturksnī, atmaksājas," rezumē D.Širovs, "Šī nav avīze kas mētājas kāpņutelpās vai tiek izmesta miskastēs, drīzāk gan nolikta atvilknē." Slimnīcas avīzi plānots izdot arī turpmāk, uzlabojot tās saturisko pusi. Sponsoru atbalstu gan nav plānots izmantot.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

URRĀ 
2010-01-31  22:54:19
http://www.db.lv/a/2010/01/29/Raubini_eiro_nomirs_pe JAU PĒC DIVIEM

celtniex 
2010-01-31  15:24:07
Gan jau viss būs labi,vēl labāk būs pēc gadiem 5-7,kad pajuks eirokolhozs...

> to pateicība 
2010-01-29  20:18:26
var redzēt, ka tev nekāda priekšstata par mediķu darbu. Par tiem grašiem bez "domāšanas par cilvēkiem" neviens normāls i pirkstu nekustinātu, nemaz nerunājot par to smagumu, ko iznes slimīcas personāls

to pateicība 
2010-01-29  19:38:30
Savu ādu, savu darba vietu glābj, bet nekad nav domājis par cilvēkiem!

pateicība 
2010-01-28  20:20:10
labi, ka mums ir tik gudrs slimnīcas vadītājs, kas visiem nelaikiem izved cauri

AIvars 
2010-01-28  17:45:36
Sapratu, ka naudas piešķirts mazāk. Tas ir slikti. Vēl sapratu, ka Širovu tas īpaši nebremzē. Tas ir labi.

lasītāja 
2010-01-28  15:26:09
neko nesaprotu. Tad ir labi vai slikti?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības