Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-10-07  11:49:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Demonstrējot gļēvu strausa taktiku un vairoties tiesā pierādīt publicēto informāciju, uz kārtējo tiesas sēdi šodien nebija ieradušies ne SIA OgreNet, ne tās piesedzēja SIA Pirmā Kompānija pārstāvji.

Atgādinām, ka 2009.gada jūlijā Andrejs Ceplītis vērsās tiesā, ceļot prasību par goda un cieņas aizskarošu ziņu atsaukumu un atvainošanos sakarā ar Ogrenetā 2009.gada 27.maijā publicēto rakstu „Oficiāli pierādījumi liecina: partijas „Ogres novadam” biedri nodarbojas ar atklātu zagšanu un krāpniecību, izsaimniekojot pašvaldību līdzekļus”. Kāda no atbildētāja pārstāvjiem neierašanās dēļ OgreNet lietas izskatīšana atlikta nu jau četras reizes - 2009.gada 23.decembrī un šāgada 11.martā, 31.maijā un 7.oktobrī.

Šodien, sākoties tiesas sēdei, tiesnesim Arnim Naglim nācās konstatēt: “Atbildētājs SIA OgreNET nav uzskatījis par vajadzīgu ierasties.” OgreNet pārstāvji nav izpildījuši arī pašu tālredzīgi uzņemto pienākumu - publicēt “Latvijas Vēstnesī” sludinājumu, ar kuru uz tiesas sēdi tiktu aicināta SIA Pirmā Kompānija. Ar to OgreNet 2008.gada 5.janvārī noslēdzis “Autortiesību objekta licences līgumu” un apgalvo, ka kopš tā brīža par portāla www.ogrenet.lv saturu atbild tieši SIA Pirmā Kompānija. A.Naglis šodien norādīja, ka kārtējie sūtījumi, kas arī šoreiz tikuši adresēti SIA Pirmā kompānija, aicinot ierasties uz tiesas sēdi, ir atgriezušies atpakaļ ar norādi, ka adresāta pārstāvji norādītajā adresē nav bijuši sastopami.

Vēl izdodas pavilkt gumiju
Savukārt prasītāja, Andreja Ceplīša, pārstāvim Jurim Balodim – Bolužam, atlika vien minēt, vai tā no atbildētāja puses bijusi “nolaidība vai apzināts lēmums”. Tiesas lēmums par sludinājuma publicēšanu tomēr būs jāizpilda – to šoreiz “Latvijas Vēstnesī” iesniegs prasītāja pārstāvji. Pretējā gadījumā Pirmā Kompānija, ko tiesnesis A.Naglis raksturoja, kā mistisku un tādu, ko “līdz šim neesam ne redzējuši, ne dzirdējuši,” varētu apstrīdēt tiesas lēmumu. Gan tikai pie nosacījuma, ja kāds no tās pārstāvjiem nolemtu tiesas procesā tomēr iesaistīties. “Ir jālemj jautājums vai tā nav necieņa pret tiesu, taču faktiski tiesas lēmums nav izpildīts. Tiesas procesa uzsākšana (bez sludinājuma publicēšanas “Latvijas Vēstnesī”) dotu iespēju atsaukt tiesas spriedumu,” skaidro J.Balodis.

Savukārt A.Naglis norāda, ka ar šādu rīcību klaju necieņu pret tiesu izrāda ne vien Pirmā Kompānija, bet “nu jau tai piebiedrojas arī OgreNet." Lietas izskatīšana nu atlikta uz 20.decembri pulksten 10. Šoreiz gan gumijas stiepšanai turpināties nevajadzētu, jo neierašanās gadījumā tiesa lietu varēs izskatīt arī bez atbildētāja klātbūtnes un uzklausot vien prasītāja argumentus. Taču iespējams, ka pēc OgreNet domām, tos varētu pārspēt ar dziļdomīgu klusēšanu, klāt neesot.

Savu kaunu piesedz ar līgumu
Jau ziņots, ka, visticamāk, kāda bagāta sponsora mudināts, pirms pagājušajā gadā notikušajām pašvaldību vēlēšanām portāls www.ogrenet.lv publicējis ne vienu vien atmaskojošu faktu par virkni vietējā sabiedrībā atpazīstamu cilvēku. Ogreneta pārstāvji gan piemirsuši uzklausīt publikācijās pieminēto personu viedokļus, vispusīgi analizēt tēmas un citādi sekot žurnālista ētikas pamatprincipiem. Rezultātā publiskajā telpā nonāca lērums sagrozītas, maldinošas un vienpusīgas informācijas.

Tā vien šķiet, ka savos rakstos paustajām atklāsmēm neticēja arī paši Ogrenet pārstāvji. Saņemot vairākas juridiska rakstura pretenzijas, pagājušā gada maijā portāla īpašniece, SIA OgreNet toreizējā (nu jau bijusī) valdes locekle Iveta Ludviga norādīja, ka atbildību par Ogrenetā publicēto nesot SIA Pirmā Kompānija, ar kuru esot noslēgts Autortiesību objekta licences līgums. Līgumā esot noteikts, ka SIA Pirmā Kompānija ir atļauts piekļūt Ogrenetam, to lietot, dzēst un rediģēt informāciju tajā un veikt citas darbības. Tieši SIA Pirmā Kompānija atbildot par Ogrenetā ievietotās informācijas saturu un tās atbilstību LR spēkā esošo normatīvo aktu un citu (tai skaitā starptautisko) intelektuālā īpašuma aizsardzības likumu un līgumu prasībām. "Jūsu pretenzijās norādītie pārkāpumi ir notikuši iepriekš minētā līguma darbības laikā, līdz ar to atbildība par tiem ir jāuzņemas SIA Pirmā Kompānija," savā vēstulē norāda Iveta Ludviga, vienlaikus netieši atzīstot, ka šādi pārkāpumi ir notikuši.

Viņa gan šķiet piemirsusi tajā pašā licenses līgumā noteikto – Pirmajai Kompānijai pārkāpjot likumu, noslēgtais līgums “automātiski zaudē spēku bez īpaša OgreNet paziņojuma.” Bet, līgumam zaudējot spēku, atbildība par publikāciju, kas joprojām publiski pieejama, būs vien jāuzņemas pašam OgreNet. Savukārt, ņemot vērā pašu garumā pastiepto tiesas procesu, tiesas izdevumu kompensēšana varētu sāpīgi iesist pa kabatu, turklāt, redzot šādu iznākumu, tiesā pret OgreNet varētu vērsties arī citas personas, kas iepriekš izteikušas pretenzijas par faktu sagrozīšanu.

Kas tad īsti atbild?
Uz portāla Ogresfakti.lv jautājumu: “kas tad īsti atbild par portāla Ogrenet.lv saturu – SIA OgreNet vai SIA Pirmā Kompānija," Ogrenet.lv galvenā redaktore Ginta Tarvida devusi daiļrunīgu atbildi: “Es atsakos jums šādu komentāru sniegt.”
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2. 

Ance 
2010-10-28  00:50:56
Provinces pīļu dīķis!

seksologs 
2010-10-11  09:01:53
ja cilvēkam pisnesā neiet, tad ir drūmi

Viagra 
2010-10-10  20:53:32
Runā, Kārklam neiet bisnesā un tiesu lietās (un tad jau mīlestībā ar). Nevarot galus savilkt, tādēļ taisīšot vaļā humpalu bodi. Vai sākas lūzera parāde?

skopuls 
2010-10-08  21:49:38
par priedi pus Ciemupes, Ķeguma, Birzgales pag. un Ogres zin ka tas bagātais skopuls sola bet aizmirst solito... Izdr..īs arī ogreneta meičas.

skopuls 
2010-10-08  21:15:17
par priedi pus Ciemupes, Ķeguma, Birzgales pag. un Ogres zin ka tas bagātais skopuls sola bet aizmirst solito... Izdr..īs arī ogreneta meičas.

Māris 
2010-10-08  14:07:11
Konvoja pavadībā, roku dzelžos - un uz tiesu! Galu galā, bezjēgā tērēta tiek mūsu - nodokļu maksātāju - nauda! "Atsakās komentēt", ko domā, pasaules naba atradusies!

sikstuls 
2010-10-07  18:21:15
priede neklapes ar aus, ļaus redaktorei maksat :-)

kārklis 
2010-10-07  18:01:26
Priede, nu tas juris, gan dabūs piķi izgrūzt,ogreneta tiesāšanās izdevumus sedzot, un varbūt arī personīgi kā autors pie tiesas tiks saukts. Ar Ceplīti tiesāties nav tas pac kā ar plikadīdu Mozuli, ceplis ir reizes 6-7 bagātāks par priežujuri un varētu mierīgi pārspļaut tiesāšanās maratonā.

atmiņa 
2010-10-07  17:35:13
Cik atminos tad tieši ogrenet Kārkliņa uzdevumā pārkāpa "sarkano līniju" un sāka liet samazagas uz žurnālistiem no citiem medijiem. Šajā rakstā gan viss korekti, neta viedoklis uzklausīts, var redzēt, ka žurnālists sekojis līdzi tiesai. Būtu tomēr jauki, ja Tarvida paskaidrotu, kas tad īsti ir Saimnieks

> es 
2010-10-07  17:32:12
Vai ir nekorekti atspoguļot tiesas procesu un ogrenetiņa slapstīšanos :-) nepatīkami kādam, varbūt, bet ne nekorekti...

pukainā > es 
2010-10-07  16:36:06
neko nekorektu te neredzu, it jo vairāk ja salīdzinam ar ogrenet žultaino naida šalti, ko tas gada garumā ir gāzis pār kārkla&Co nedraugiem. Te vismaz pat ogrenet viedoklis, kā par brīnumu ir izklausīts (ko ogrenet nedarītu gan). Ir tiešām gļēvi vairīties no atbildības par saviem vārdiem un nenākt uz tiesu!

es 
2010-10-07  16:14:16
Pārāk atklāts naids pret konkurentu - nekorekts raksts

jojo 
2010-10-07  16:08:06
Visur, kur ir kādas aktivitātes pret Helmani, tyuvumā atradīsit kārkliņu.

Rainis 
2010-10-07  15:50:45
Dots devējam atdodas

evita 
2010-10-07  14:56:26
Brrr....

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības