Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2008-12-06  10:04:00 / Viedokļi
 
 Ziņot redakcijai  

 

Noslēgusies sabiedriskā apspriešana bijušās Ogres muižas ēku rekonstrukcijai par atpūtas kompleksu, Rīgas ielā 14 Rīgas – Daugavpils šosejas malā.

Ieceres publiskā apspriešana notika 20.oktobra līdz 29.novembrim. Pilsētas galvenais arhitekts Pēteris Zilberts skaidro, ka no vēsturiskā Ogres muižas ēku kompleksa atlikušas vien dažas ēkas, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī. Tām nepieciešama rekonstrukcija. Arī pēc rekonstrukcijas ēkām tiks saglabāts nosaukums “Ogres muiža”.

Atpūtas kompleksā paredzēts izvietot eko produktu veikalu, bistro tipa ēdināšanas iestādi, banketa zāli ar saunu, virtuves bloks, otrajā stāvā neliels viesu nams apmēram 45 cilvēku izmitināšanai. Automašīnu stāvvieta paredzēta apmēram 90 automašīnām. Iecerēts arī izbūvēt bērnu rotaļu laukumu ar iespējām zonā gar rotaļu laukuma malām izvietot izbraukuma tirdzniecības vietas – nojumes, piemēram, Ziemassvētku tirdziņa vajadzībām.

Iebilst 6 iedzīvotāji

P.Zilberts informē, ka publiskās apspriešanas žurnālā ierakstītas sešas būvniecības ieceri noraidošas atsauksmes, galvenokārt no tiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo netālu no iecerētā atpūtas kompleksa. Noraidošajās atsauksmēs minēti tādi argumenti, kā vājš atpūtas kompleksa vizuālais risinājums, satiksmes kustības plānotā intensitāte, piebraucamo ceļu atrašanās tiešā ēku Grīvas prospektā un Skolas ielā tuvumā (arī esošajos māju iekšpagalmos). Atsevišķi apkārtējo māju iedzīvotāji iebilduši arī pret plānoto tirgošanās vietu izvietošanu pie daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām.

“Par” - 50 iesniegumi

P.Zilberts informē, ka par ieceri atbalstošiem uzskatāmi 50 no saņemtajiem iesniegumiem. Tajos uzsvērti pozitīvie aspekti - pilsētas ekonomiskā izaugsme, tiks sakārtotas vecas un nepievilcīgas ēkas, sakārtota pilsētvide, atpūtas iespējas pilsētas viesiem un ģimenēm, radīsies jaunas darba vietas, bērnu rotaļu laukums, atpūtas vieta dzīvesvietas tuvumā dažāda vecuma cilvēkiem.

Vai vajag saskaņot ar dzīvokļu iemītniekiem?

Deputāts Pēteris Dimants iebilst pret būvvaldes izvirzīto prasību – saskaņot “Ogres muižas” transporta kustības shēmu ar apkārtesošo daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem. “Es vispār pirmo reizi tādu punktu dzirdu,” neizpratni pauž P.Dimants, “Tā mēs vispār Ogrē nevienu projektu nevarēsim realizēt. Nav iespējams saskaņot ar visiem māju iedzīvotājiem, tur ir 34 mājas, to, ka viņiem kādreiz brauks garām automašīna.” P.Dimants aicināja šo prasību atcelt, norādot, ka ne visi šajās mājās deklarētie iedzīvotāji šobrīd dzīvo Latvijā kāds no viņiem noteikti iebildīs pret to, ka automašīnas reizumis nobraukšot gar daudzdzīvokļu mājām.

P.Zilberts gan uzsvēra, ka šajā gadījumā tiekot skartas iedzīvotāju intereses, jo šobrīd plānotā transporta kustības shēma iecerēta pa apkārtējo māju esošajiem iekšpagalmiem.

Domes juridiskās nodaļas vadītāja Stefānija Bertmane skaidro, ka, ja daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem pieguļošā zeme neatrodas īpašumā, bet nomā, tad šāds saskaņojums nebūtu nepieciešams. Viņa gan norādīja, ka transporta shēmu nepieciešams saskaņot ar zemes īpašniekiem. Saskaņojums būtu nepieciešams, ja māja būtu privatizēta kopā ar zemi.

Aicina visiem izvirzīt vienādus noteikumus

Deputāts Gunārs Kārkliņš aicināja jautājumu izvērtēt ļoti rūpīgi. “Ir gadījumi, kad jūs, būvvalde, lieciet saskaņot arī tādos gadījumos, kad zemes īpašnieks ir cits un šī zeme ir piestiprināta vienai vai otrai mājai,” teic G.Kārkliņš , “Tad mums jābūt konsekvencei kā tad mēs turpmāk rīkosimies, lai mums būtu vienāda tā rīcība.”

G.Kārkliņš aicināja visiem pilsētā būvēt gribētājiem piemērot vienādas prasības. P.Zilberts iebilda, ka katrs gadījums jāskata individuāli. G.Kārkliņš pauda viedokli, ka šādā gadījumā noteikumi tikšot izstrādāti “pēc deguniem”.

P.Zilberts uzskata, ka šajā gadījumā saskaņošana ar iedzīvotājiem būtu nepieciešama, jo, plānojot transporta kustības shēmu pa esošajiem iekšpagalmiem, tiek skartas iedzīvotāju intereses. Viņš gan pieļāva domu, ka saskaņot varētu ar māju vecākajiem. S.Bertmane gan norādīja, ka māju vecākiem nav tāda juridiska pilnvarojuma, lai šajā gadījumā pārstāvētu visus mājas iedzīvotājus. Savukārt deputāte Vita Pūķe aicināja ņemt vērā publiskajā apspriešanā pausto viedokļu vairākumu, kas ieceri atbalsta.

Deputāte Ilga Vecziediņa aicināja sasaukt iedzīvotāju sapulci un sarīkot balsošanu. Ja par transporta kustības shēmu nobalsotu iedzīvotāju vairākums – 51 % - tad projektu varētu apstiprināt.

Pēteris Dimants norādīja, ka transporta kustībai pamatā tiks izmantota Daugavpils šosejas un pauda neizpratni, kādēļ projekts jāsaskaņo ar dzīvojamajām mājām, kas atrodas tālāk nekā 50 – 100 metrus no “Ogres muižas”.

Izskata steidzamības kārtā

Deputāte Vita Pūķe, izsakot lielu atbalstu “Ogres muižas” rekonstrukcijas iecerei, jautāja, kādēļ tā steidzamības kārtībā skatīta uzreiz domes sēdē, nevis vispirms komiteju sēdē, kā to paredz domes nolikums?

P.Dimants skaidro, ka vēl līdz 10.decembrim iespējams sakārtot jautājumus, kas saistīti ar kredīta saņemšanu. Vienīgais, kas šim nolūkam vēl nepieciešams, esot pozitīvs publiskās apspriešanas rezultāts. Pastāvot nopietnas bažas, ka nākamgad finansējumu šādam projektam saņemt varētu būt daudz grūtāk.

Deputāti apstiprināja "Ogres muižas" rekonstrukcijas ieceri un nolēma, ka šobrīd saskaņojums ar dzīvokļu iemītniekiem nebūs nepieciešams, jāsaskaņo vien ar pieguļošo zemes gabalu īpašniekiem.

Iepriekšējā publikācija par šo tēmu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

dzintrat 
2008-12-16  21:00:57
Lieliski!!!Lai aug un plesas musu Ogrite!!!Deretu visas vecas ekas un graustus atjaunot.

Reps 
2008-12-14  16:40:14
Pie tiem Dimantiem iesu stradat labrat , jo nekad nav bijis tā ka vini agri vai velu nesamaksatu.

luīze 
2008-12-08  17:00:37
Nez kurš tad pie tiem Dimantiem ies strādāt ! Visi no tiem jaukajiem cilvēkiem ņem kājas par pleciem.

Māra 
2008-12-08  00:14:32
Guncik - netrako!! ;)

guntis 
2008-12-08  00:00:37
Klausieties visi! Ogres muižai ir jābūt un tā būs! Es un piegulošo māju iedzīvotāji esam par to. Ir jābūt jaunām darba vietām un apsveicu Pēteri Dimantu, ka viņš par to rūpējas. Visiem jaukus un gaišus ziemassvētkus!

Bobis 
2008-12-07  10:39:58
Mazliet piesardzīgu dara tā restaurētās blakus mājas apkārtne. Ja jau uztaisīja to nelikumīgo piebraucamo ceļu, tad varēja to līdz galam sakārtot. Citādi tur tāds dubļu klājums vien iznācis. Tad no tā dižā muižas kompleksa tāds puspabeigts smukums vien var sanākt.

cccp 
2008-12-07  09:55:20
Ogrē iedzīvotājiem neko nevajag tikai MAXIMAS. Un tad paši sēž bez darba un saka ka valdība vainīga

klauns 
2008-12-06  20:53:18
nu re kā viss pa smuko sanāca! Jauki! tad tik tagad lai ātri būvējās un ilgi stāv!!!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības