Jānis Kundziņš, Rotarakta klubs Publicēts: 2011-04-11 11:20:00 / Sabiedrība
Ziņot redakcijai
2010. gada beigās Izglītības un zinātnes ministrija izsludināja konkursu atklāto projektu konkursu "Esi brīvprātīgais savā skolā". Konkursa mērķis
bija izvēlēties vienu projekta iesniedzēju - jaunatnes organizāciju, kas īstenos projektu par brīvprātīgā darba organizēšanu skolā. Sīvā konkurencē par labāko projektu tika atzīts mūsu, Ogres Rotarakta kluba, projekts "Esi brīvprātīgais Ogres novadā".
Mums uzticēto godu augsti novērtējām un četru mēnešu garumā aktīvi darbojāmies, lai realizētu savu projektu maksimāli labi. Vispirms izsludinājām eseju konkursu par brīvprātīgā darba tēmu, vēlāk atlasījām labākos un nobeigumā organizējām divu dienu apmācības semināru šiem eseju konkursa uzvarētājiem.
Projekta centrālais notikums, apmācību seminārs 19. un 20. martā, šobrīd ir veiksmīgi aizvadīts. Ir pagājušas divas nedēļas, kas ļāvušas nomierināt emocijas, sakopot domas un ar skaidru galvu caur laika distanci atskatīties uz seminārā un iepriekšējos mēnešos paveikto. Mūsu galvenās kopīgās atziņas izskatās sekojoši:
Vēlamies sākt ar ieguvumiem. Pirmkārt, semināra laikā jaunieši ieguva daudz jaunas un vērtīgas informācijas par brīvprātīgo darbu un tā iespējām Latvijā un Eiropā. Apkopojot un salīdzinot semināra dalībnieku anketas pirms un pēc semināra, secinājām, ka lielākajai daļai no semināra dalībniekiem ievērojami uzlabojusies izpratne par to, kas ir brīvprātīgais darbs. Semināra dalībnieki gan anketās, gan semināra laikā atzina, ka seminārs ir bijis vērtīgs arī no jaunu kontaktu iegūšanas viedokļa. Seminārs deva iespēju aktīvākajiem Ogres novada jauniešiem iepazīties, atrast līdzīgi domājošos. Tāpat seminārā pavadītais laiks daudziem devis jaunas idejas saviem brīvprātīgā darba projektiem.
Sarunās, anketās un darba uzdevumos semināra laikā, centāmies noskaidrot kopēju brīvprātīgā darba ainu Ogres novada skolās. Secinājām, ka jaunieši labprāt pavadītu savu brīvo laiku brīvprātīgā darba aktivitātēs, tomēr daudzi par tādām neko nezina. Mūsuprāt, skolās šajā ziņā svarīgā ir
skolotāju, klases audzinātāju palīdzība. Semināra dalībnieki atzina, ka viņu skolotāji neesot iepazīstinājuši savus skolniekus ar brīvprātīgā darba
iespējām. Kopīgi secinājām, ka skolotājus šajā brīdī vainot būtu nepareizi, jo iepriekš minētās aktivitātes neietilpst skolotāju uzdevumos un viņiem nav arī atbilstošas zināšanas. Kā risinājumu šai problēmai mēs saskatām līdzīgu (šim semināram, kas bija domāts jauniešiem) semināru rīkošanu skolotājiem. Tāpat skolas programmā būtu jāiekļauj attiecīgs stundu skaits skolēnu izglītošanai par brīvprātīgo darbu.
Nākamajā Ogres Rotarakta kluba sapulcē pēc semināra visi biedri vienbalsīgi atzina, ka šis projekts devis milzīgu pieredzi un jaunas zināšanas arī mūsu kluba biedriem un visam klubam kopumā. Esam sapratuši, ko nozīmē organizēt pasākumu vairāk nekā 60 cilvēkiem. Ikdiena pagāja risinot daudz dažādus lielus un mazus uzdevumus, sākot ar skolu apbraukāšanu un direktoru informēšanu un beidzot ar plakātu izlīmēšanu skolās. Mūsu piesaistītie eksperti (Ilze Grintāle, Līga Rudzīte, Rinalds Rudzītis) bija savas jomas profesionāļi un, lai arī visi mūsu kluba biedri darbojas brīvprātīgā darba sektorā jau vairākus gadus, sniedza jaunas zināšanas arī mums pašiem.
Ogres Rotarakta klubs vēlreiz saka lielu paldies Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijai par atbalstu šī projekta realizēšanā gan finansiālā, gan visādā citādā ziņā. Vēlamies personīgi pateikt paldies Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas koordinācijas departamenta Jaunatnes politikas nodaļas vecākajai referentei Neldas Kastēnas kundzei par viņas pretimnākšanu un nenovērtējamo atbalstu projekta veiksmīgā realizēšanā. |