Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2009-02-05  18:26:00 / Kultūra
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada domes deputāts, Ogres estrādes īpašnieks Arvis Auziņš ceturtdien finanšu komitejas sēdē ierosināja izvērtēt Ogres kultūras centra direktores Ligitas Zadvinskas darbu, plānojot finanšu izlietojumu 2009.gada kultūras pasākumiem Ogres novadā.

Domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs iebilda, ka, lai to darītu, būtu nepieciešama pašas L.Zadvinksas klātbūtne, un ierosināja jautājumu skatīt nākamajā finanšu komitejas sēdē, pieaicinot kultūras nama direktori.

A.Auziņš, kurš domes sēdēs savu viedokli pauž ārkārtīgi reti, uzstāja, lai jautājums tomēr tiktu iekļauts 5.februāra dienas kārtībā, atklāti atzīstot, ka vēlas, lai tiktu uzklausīts tikai viņa viedoklis un tas tiktu pieņemts kā absolūtā patiesība. Savukārt deputāts Ludvigs Tribockis ierosināja nekavējoties atsaukt L.Zadvinsku uz domi, jo līdz kultūras centram neesot tālu.

Deputāts vēlas no domes saņemt 100 tūkstošus

Iepriekš A.Auziņš “Ogres faktu” žurnālistam atzinis, ka vēlas, lai dome piešķir 100 000 latu līdzfinansējumu pasākumiem Ogres estrādē, kas pirms tam iedalīti pilsētas svētku rīkošanai. “Pilsētas svētkus jau piekto gadu pēc kārtas taisa Ogres kultūras centrs, taču mākslinieku svētkos, piemēram, Operas svētkos, ir vairāk, nekā apmeklētāju. Viņi iztērē tajos svētkos pie 100 tūkstošiem. Es par 100 tūkstošiem uztaisīšu “Prāta Vētras” koncertu Ogrē, Raimonda Paula “Līgo Jāņi Ogrē” un vēl atvedīšu Brodvejas mūziklu “Kaķis”,” apgalvo estrādes īpašnieks.

A.Auziņš atklāj, ka vasaras sezonas atklāšanai ar Prāta vētras koncertu Ogres estrādē vēlējies saņemt domes līdzfinansējumu 30 000 latu apmērā. Ielīgošanas pasākums sadarbībā ar Raimondu Paulu pilsētas budžetam izmaksātu 25 tūkstošus latu. Savukārt mūziklam “Kaķis” nepieciešamais domes līdzfinansējums būtu 37 tūkstoši latu.

“Brodvejas mūzikls maksā 100 tūkstošus eiro. Es saku – iedodiet man 37 štukas un es uztaisīšu tādu pasākumu, kur atnāks ne tikai tie 500 ielūgtie viesi, bet atbrauks 5 – 10 tūkstoši cilvēku un tad tie vismaz izskatīsies pēc svētkiem,” teic A.Auziņš. "“Prāta vētra” maksā 50 tūkstošus, es saku, lai iedod dome trīsdesmit, divdesmit es pielikšu pats, finansiāli es viņus nevaru nopirkt un atpelnīt uz biļetēm, bet, ja dome palīdz, tad es to varu izdarīt. Raimonda Paula koncertam es pieliktu klāt kādus 15 tūkstošus,” skaidro deputāts un estrādes saimnieks.

Portfeļa svētkiem – “Scooter”

A.Auziņš vēlas saņemt arī domes finansējumu “Portfeļa svētkiem” mācību gada ieskaņās. “Skolēniem uz pirmo septembri nekas vispār nenotiek. Mēs izrunājām, ka 2008.gadā bija “Scooter”, varbūt arī nākamajā gadā to paņemsim. Es pieliktu savus 15 – 20 tūkstošus,” norāda A.Auziņš.

“Pēc neoficiālas informācijas kultūras centrs nākamgad plāno skolēnu dziesmu un deju svētkus. Nafigi, viņi nevienam nav vajadzīgi. Atkal tos pašus Mūzikas svētkus, kur viena un tā pati Galante un kas tur tikai brauc un dzied, un ir tikai 500 apmeklētāju jau piekto gadu pēc kārtas. Tur koristu ir vairāk, nekā apmeklētāju. A uz tādiem svētkiem pilsēta iztērē 100 000 latu,” neapmierināts A.Auziņš.

Pēc A.Auziņa teiktā, ja dome līdzfinansēs estrādē notiekošos pasākumus, “tad tauta saņems reālu produktu. I uz “Prāta Vētru” atnāks trešā daļa Ogres, i uz Raimonda Paula svētkiem atnāks i uz tiem “Kaķiem””. A.Auziņš pauž nožēlu, ka pilsētas vadība ir neatsaucīga šādām viņa idejām. “Līdz šim pilsētas svētkus organizējis kultūras centrs, bet Edvīns viņus atbalstīja,” teic A.Auziņš, atzīstot, ka pērn šo iemeslu dēļ piedalījies sarunās Oškrogā par pilsētas mēra nomaiņu.

Kultūras centrs samazina budžetu par 100 tūkstošiem

“Gribēju jūs informēt par to darbu ko es veicu, lai pārbaudītu kultūras centra plānotos pasākumus 2009.gadā,” ceturtdien (5.februārī) deputātus uzrunāja A.Auziņš, “Es gribēju teikt, ka par cik kultūras dzīve man nav vienaldzīga Ogrē, es mēģināju izprast tos kultūras pasākumus, kādi kultūras centrā tiek gatavoti un veidoti. A.Auziņš izteica neizpratni par to, ka daļas pasākumu apmeklējums ir mazs, tādēļ uz tiem tiekot dalīti ielūgumi." Viņš ieteicis virkni izmaiņu kultūras nama budžetā, taču ieteikumi neesot tikuši ņemti vērā. “Arī Gunārs bija klāt tajā sapulcē,” teica A.Auziņš, norādot uz zālē sēdošo G.Kārkliņu. A.Auziņš pauž viedokli, ka kultūras namam vajadzētu ieguldīt līdzekļus pasākumos, kuri nenes peļņu, bet tagad “ir jādod ielūgumi, lai cilvēki vispār uz tādiem pasākumiem nāktu.”

A.Auziņš jau prognozējis, ka apmeklējums uz Norvēģu dienām būšot diezgan “maziņš” un apšauba vai vispār ir vērts šādus pasākumus turpmāk plānot. “Redzēju, ka pasākuma biļetes tiek pārdotas par ļoti mazu cenu un tiek izdalīti 500 ielūgumi,” teic A.Auziņš. Viņš izteicis neizpratni par to, kāpēc šādi pasākumi vispār jārīko un vai tādi turpmāk tiks rīkoti. “Vai viņa tādā pašā stilā taisās strādāt tālāk – dalīt ielūgumus visiem un teikt, ka viņa ir uztaisījusi ideālu pasākumu?” vaicā A.Auziņš.

A.Auziņš gan atzīst, ka šogad kultūras centra budžets samazināts par 100 000 latu. Domes finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Silvija Velberga skaidro, ka tas samazināts par 20%. Kultūras centra darbinieku darba algu fonds samazināts par 15 procentiem, bet izdevumi, kas saistīti ar pašvaldības finansējuma daļu pakalpojumiem un materiāliem samazināti par 20 procentiem. A.Auziņš gan iebilst, ka budžets samazināts uz remontdarbu, nevis kultūras pasākumu rēķina.

Sēdes noslēgumā A.Auziņš tomēr atzina, ka būtu labi dzirdēt L.Zadvinskas skaidrojumu.

Kultūras centra direktore – ne visi var atļauties pirkt dārgas biļetes

“Ielūgumus uz Norvēģu dienu pasākumu izplatīja Norvēģijas vēstniecība caur savām Norvēģu firmām,” skaidro L.Zadvinska, “tas bija trīspusējs projekts – tur piedalījās Norvēģijas vēstniecība, Liepājas simfoniskais orķestris un Ogres kultūras centrs. Latvijā notika divi šādi koncerti – Liepājā un Ogrē. Tie vairāk nekā piecsimt cilvēku, kas bija uz koncertu, koncerta beigās stāvēja kājās, applaudēja un četras reizes sauca diriģentu ārā. Man ļoti žēl, ka A.Auziņš nebija šajā koncertā un ka viņš nav no tiem cilvēkiem, kas nāk uz šiem nopietnās un klasiskās mūzikas koncertiem, uz kuriem iet cilvēki ar nelielu ienākumu līmeni. Pārsvarā nāk inteliģence un maznodrošinātas personas, pensionāri, kuri nāk klāt un pēc tam saka paldies par to, ka viņiem ir iespēja Ogrē baudīt profesionālu mākslu.”

Pirms vairākām nedēļām kāda amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, “Ogres faktiem” pastāstīja, ka tiekot izdarīts spiediens uz Ogres novada domes vadību, lai panāktu finansējuma piešķiršanu estrādei. Notiekot arī mēģinājums nomainīt Ogres kultūras centra vadītāju, viņas vietā ieceļot Arvja Auziņa dzīvesbiedri vai citu pietuvinātu personu, kas, attiecīgi, varētu rūpēties par atbilstošu finansējuma sadali. A.Auziņš no komentāriem šajā sakarā atturas.

2006.gadā plašu rezonansi izraisījis Ogres estrādes privatizācijas process, kurā domes deputāts A.Auziņš vērtīgo īpašumu no Ogres pašvaldības iegādājās par 1,33 latiem par kvadrātmetru laikā, kad zemes tirgus cena Pārogrē svārstījās no 15 līdz 50 latiem par kvadrātmetru.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2.  3. 

vēsais 
2009-02-11  14:12:35
nesatraucies, dabūs no domes 100 000 un samaksās... :-)

fifa 
2009-02-11  13:48:55
Auziņa kungs,vispirms samaksājet savus parādus Ogres veikalos.vai jums kauns ir?

Figaro 
2009-02-10  11:12:37
Priecājieties, ka Auziņš vēl nekandidē uz Kultūras ministra amatu. A, varētu... Mūsu valdībā šoferi un viņu dēli ir lielā cieņā. Tad viņš mums parādītu Holivudu...

aktivists 
2009-02-09  18:39:55
Vajadzētu izvērtēt paša auziņa izdarīto, vai viss kas tika solīts privatizējot estrādi ir izdarīts , vai tobrīd netika solīts ka pilsēta varēs rikot vairāk kā divus pasākumus gadā estrādē un vēl visādi labumu lai tik tiktu pie īpašuma. Nemaz negribas runāt par estrādes tualetēm un par zemo kontroli nepilgadīgo atrašanos estrādē un naktsklubā pēc 23.00. Jo nez vai pašvaldības policija ies kontrolēt deputātā kunga impēriju!

juniors 
2009-02-08  17:14:37
Foto džekam-tiek meklēts bīstams noziedznieks . Viņam būtu vajadzīgi PR pakalpojumi.Jo ar šādu savis pasniegsanu tālu netiks.Ne skatā pievilcigs nedz ar darbiem.

fx 
2009-02-07  11:02:41
Šitais rigtīgs blēdis, viņu vajadzētu izmest ārā no domes.

bezdarbnieks 
2009-02-07  09:59:53
Ja, skumji, bet vai tad tauta nezināja, kas viņš par fruktu, kad gāja balsot. Par katru balsi 5.00 Ls, un tika iekša.Bet ieguva taku daudz vairāk un vēl mēģina. Uz tādiem ’’deputātiem’’, kurus meklēja, bet nevar ’’atrast’’ ekonomikas policija par blēdībam,krāpšanu, jau mums valsts turās. Tad mēs brīnamies,ka valsts nauda taču ir izlaupīta pa personīgām klabatām .

pacietīsim 
2009-02-07  09:42:24
līdz vēlēšanām!

M.L. 
2009-02-07  09:29:12
Feodorovs savā laikā lielīgs izmuldējās, ka ir privatizējis estrādi kopā ar Auziņu samaksājot Vitai 20 000! Tagad Kārkliņš ir iestāstījis Auziņam lai tas cīnās par Zadvinskas vietu, ka viņš atbalstīs kopā ar nopirktajiem Tukišu un Paškoviču. Cik ilgi mēs pacietīsim šādus tautas kalpus?

imants 
2009-02-06  21:29:22
man domāt ka lai taisītu rentablu biznesu vajag ĒKU. Dabūs viņu šoferis Auziņš, uztaisīs rentablas čestučkas un nerīkos vairāk tos nerentablos pasākumus inteliģencei. Pri(h)vatizācijas smaka stipri nāsī sit.

Janka Spermgalvitis 
2009-02-06  21:24:58
kas ir Galante?

andris 
2009-02-06  21:09:24
Paldies Ogres pingviinam un brr

andris 
2009-02-06  21:07:54
var saprast cilveeka velmi pelniit uz komerciaalu un zemaakas kvalitaates muuziku, lai gan ideja par Praaata veetru nav slikta, bet pateikt nafig par jauniesu dziesmu un deju sveetkiem!!!!!????? tas ir spljaaviens ne tikai kultuurai, bet visai jaunatnei. Domaaju, ja dalja to jauniesu, kas apmeklee estraades skalos pasaakumus zinaatu so izteikumu gan buutu nedaudz sasutusi, jo par laimi daljai liidzaas lielaakajai daljai debilo estraades ’’koncertu’’ un dzerstinu ir praatiigaakas aizrausanaas. Arii Ogres Operas sveetki, lai arii pamaz apmekleets pasaakums, ir ruupiigi kopjams un kultiveejams, kas prasa vislielaako uzmaniibu.Taa ’’viena un taa pati Galante’’ ir Latvijas lepnums, ko paziist pasaulee un maksaa par prieksnesumu daudz dargaakas biljetes. Es esmu lepns, ka Ogree izauguisi saada vasaras tradiicija, bet liels kauns Auzinam par klaju savas nekulturalitaates izraadiisanu pelniisanas, savtiiguma noluukos!!!!

EDIS 
2009-02-06  18:16:20
Deputatiem jabut augstakai izglitibai.Tapec jau ta Valsts bruk ,un ir krizes

Jauki! 
2009-02-06  16:25:59
Nu vismaz zināšu par ko nākošajās vēlēšanās NAV jābalso! Varētu arī citus deputātus⁄kandidātus pacitātēt!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības