Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2009-02-12  12:03:00 / Kultūra
 
 Ziņot redakcijai  

Kā jau “Ogres fakti” prognozēja, šodien, sākoties Ogres novada domes sēdei, Ogres estrādes īpašnieks, deputāts Arvis Auziņš iesniedza iesniegumu, lūdzot dienas kārtībā iekļaut jautājumu par kultūras centra direktores Ligitas Zadvinskas atbrīvošanu no ieņemamā amata.

Taktika - negaidīti un iepriekš neinformējot?

A.Auziņš informēja, ka iesniegums tapis sakarā ar viņa paša pagājušās nedēļas ziņojumu, kurā asi kritizēts kultūras centra darbs. Arī pagājušajā nedēļā viņš jautājumu domes sēdē lūdza iekļaut ārpus kārtas, deputātus iepriekš neinformējot par jautājuma saturu un uz sanāksmi neuzaicinot pašu L.Zadvinsku. Pēc deputātes Vitas Pūķes teiktā, tā kā jautājuma aktualizēšana šodien nebija plānota, tad L.Zadvinska arī uz šodienas sanāksmi nebija aicināta. Arī deputāte Ludmila Sokolova atzina, ka par šodien ierosinātā jautājuma izskatīšanas plāniem nav informēta.

L.Zadvinska norāda, ka par to, ka jautājums tiks skatīts, uzzinājusi tikai šorīt 8.30, pusstundu pirms domes sēdes, no domes izpilddirektora Pētera Špakovska. P.Špakovskis atzīst, ka par A.Auziņa plāniem uzzinājis vakar vakarā, taču vakar L.Zadvinsku nav izdevies sazvanīt. “Tas man bija negaidīti un es joprojām nezinu, kāpēc,” atzīst L.Zadvinska, “Lai atlaistu no darba, jābūt ļoti vērā ņemamam pamatojumam un Arvja Auziņa argumenti man nav zināmi.” L.Zadvinska atceras, ka vakar vakarā notikusi saruna trijatā, kurā piedalījies Arvis Auziņš, kultūras darba koordinatore Anita Ausjuka un L.Zadvinska. Pārrunāts gaidāmo kultūras pasākumu plāns, bet par šodien plānotā jautājuma izskatīšanu A.Auziņš nav pieminējis (tomēr, pateicoties P.Špakovska telefona zvanam, šodien L.Zadvinska sekoja līdzi sēdes gaitai).

Neizdodas iekļaut dienas kārtībā

Lai jautājumu par kultūras centra direktores atbrīvošanu no ieņemamā amata iekļautu kā ārkārtas jautājumu, bija nepieciešams balsojums, saņemot 2/3 jeb astoņu deputātu atbalstu. Jautājums dienas kārtībā tomēr netika iekļauts, jo “par” to nobalsoja tikai 7 deputāti - A.Auziņš (ZZS), Gunārs Kārkliņš (LSDSP), Juris Tukišs (TP), Vladimirs Paškovičs (neatkarīgais deputāts), Ludvigs Tribockis (JL), Ilga Vecziediņa (JL) un Georgs Gutpelcs (JL). “Pret” jautājuma iekļaušanu dienas kārtībā balsoja deputāti Raimonds Javoišs (“Ogres novadam”), Pēteris Dimants (LPP/LC), Jānis Latišs (“Ogres novadam”), Vita Pūķe (TB/LNNK) un Ludmila Sokolova (“Ogres novadam”).

“Ogres fakti” jau ziņoja par deputāta Arvja Auziņa vēlmi no pilsētas budžeta saņemt 100 000 latu lielu atbalstu pasākumu rīkošanai Ogres estrādē. Domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs gan norādījis, ka, saskaņā ar likumdošanu, domei nav tiesību finansēt privātu struktūru. Šodien E.Bartkevičs atradās komandējumā Briselē un šis apstāklis, visticamāk, kalpojis par vienu no iemesliem, plānojot rīcību Arvja Auziņa ieceres īstenošanai.

Jautājums par kultūras centra direktores atstādināšanu, acīmredzot, atkal tiks aktualizēts kādā no nākamajām domes sēdēm. Ja to iekļaus dienas kārtībā, tad 7 deputātiem balsojot “par”, L.Zadvinska varētu tikt atcelta no ieņemamā amata.

“Ogres fakti” prognozē, ka nākamā kultūras centra direktore, ja tāda tuvākajā laikā tiktu iecelta, budžetā paredzētu finansējumu pasākumu rīkošanai Ogres estrādē. Aizkulisēs izskanējusi informācija, ka par jauno kultūras centra direktori varētu kļūt A.Auziņa dzīvesbiedre vai cita pietuvināta persona. 

Savukārt jau pieminēto vakardienas sarunu dalībniece A.Ausjuka "Ogres faktiem” pauž viedokli, ka L.Zadvinskas atstādināšanai no kultūras centra direktores amata nav pamata. A.Ausjuka arī noliedz, ka pati vēlētos ieņemt kultūras centra direktores krēslu un uzsver, ka vēlas turpināt darbu šobrīd ieņemamajā amatā.

Visvairāk pārsteidz Jaunā laika atbalsts A.Auziņa ierosinājumiem. Kāpēc Jaunā laika deputāti atbalstīja jautājuma iekļaušanu dienas kārtībā, ja pirms tam ne reizi vien kritizējuši praksi iekļaut jautājumus, par kuriem deputāti nav iepriekš informēti?

"Ogres fakti” jau ziņoja, ka pērn Jaunā laika deputāti "Oškrogā" vienojās ar deputātiem Gunāru Kārkliņu, Juri Tukišu, Vladimiru Paškoviču, Arvi Auziņu un Pēteri Dimantu par domes priekšsēdētāja Edvīna Bartkeviča nomaiņu. Deputāts Arvis Auziņš, kurš pēc izglītības ir autovadītājs, "Ogres faktiem" atzinis, ka plānotajā "apvērsumā" iesaistījies, jo vēlējies iegūt 100 000 latu no pilsētas budžeta pasākumu rīkošanai Ogres estrādē. Toreiz vienošanās gan netika izpildīta. Vai šobrīd pagājušā gada plāni aktualizēti? Aizkulišu runas liecina, ka tas ir noticis, taču šoreiz bez iepriekšējā sarunu dalībnieka Pētera Dimanta iesaistīšanās.

Lūgts komentēt notiekošo, Jaunā laika deputāts Ludvigs Tribockis izsakās īsi: “Mašīna strādā un viss kārtībā!”

Iepriekšējā pubikācija par šo tēmu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2.  3.  4.  5. 

Luize 
2009-02-19  21:04:11
Dimantam -prāts?Spainī viņam prāts,nu tajā kuru viņš līdzi nēsā,jo galvā vairs vietas nav.Jo viņš takšir izcili GUDRS............

fakts 
2009-02-17  17:01:33
Tur laikam tikai novadniekiem un Pēterim Dimantam tikai prāts palicis. Kārkliņa šaika galīgi prātu izkūkojusi, bet to ka jaunais laiks pievienosies, nebiju gaidījusi.

kultūra 
2009-02-16  23:35:36
paldies ogrēniešiem, kuri ir pie veselā saprāta un ar sirdsapziņu. Bet auziņ un pakaļskrējēji- palasiet ko cilvēki saka un beidzot apdomājiet, vai viss ar spriešanas spējām un redzi ir kārtībā!

māmiņa 
2009-02-16  17:41:48
es tagad esmu kultūras centrā, kur atvedu savu bērnu uz dejām. Bet mums skolotāja pastāstīja, ka iespējams, ja Auziņš panāks savu, tad Pīlādzītis un daudzi citi kolektīvi vairs nepastāvēs (pašlaik tiek vākti paraksti, lai tas nenotiktu). Kā var ko tādu pieļaut?! Kur un kā mūsu bērniem attīstīties? Vai lēkājot bermudā un estrādē pie debilas mūzikas un skatoties striptīzu?

sanco 
2009-02-16  17:34:00
Pareizi nafig pašdarbnieks, bērnu dejušanu, dziedāšanu utt. lai iet uz ielām . Es gribu lai manam bērnam būtu kur iet. Lai nav pievemts kn un vispār vai deputāti paši ir bijuši uz kaut vienu koncertu kultūras namā. Vios pašdarbnieku koncertos ir pilnas zāles, tāpat arī uz teātru viesizrādēm. Bērnu kolektīvi iegūst balvas konkursos.

acis 
2009-02-16  15:26:17
šausmas, kā var tā melot?!?! pēc neta raksta sanāk ka auziņš jau tikai tā gribējis pavērtēt kultūras centra darbu un visi ne no kā ne no šā tik briesmīg satraukušies. Nē, cienītie, auziņš pavisam skaidri un nekaunīgi, pirmstam nebrīdinot pieprasīja atbrīvot no darba kultūras centra direktori un to šķiet atkal mēģinās darīt šo ceturtdien lai dabūtu estrādei naudu - tieši tik zemiski deputāts rīkojās!

ni ni 
2009-02-16  15:05:17
njā, nožēlojami no ogreneta puses tik truli vienu viedokli pucēt, it kā šoferis baigais paganīni būtu, kultūras eksperts atradies. Gaģušņiku dievs tu esi auziņ nekas vairāk, rokas nost no patiesās mākslas un kultūras, tev to nekad nesaprast, narkašu pasācienus mums kultūras centrā nevajag, tāpati galante tīri labi iet pie sirds un mūzikas svētki arī patīk, bet ne bermuda striptīzs, tur zems līmenis!

opā 
2009-02-16  14:45:43
auziņnets gaudu rakstu nopublicējis, domā ka tāpēc estrādei kāpostu iedos, nekā nebija, !

auza 
2009-02-14  14:17:00
Mašīna strādā...Ko nozīmē šie TRibocka vārdi? Kāpēc šis godavīrs aptraipa savu mundieri, balsojot kopā ar Kārkliņu - ar to pašu, kurš aktīvi organizēja viņam atņemt goda pilsoņa nosaukumu????Vai tiešām Ogrei uzlikts kāds lāsts - laist pie varas cilvēkus, kuri dara kaunu tās vārdam, kurus var pierunāt, nopirkt, kuri vairs nesarunājas ar savu sirdsapziņu?

a 
2009-02-13  19:59:48
Ko domā tie deputāti, kas nodziedāja pakaļ Auziņam?

ierosinājums 
2009-02-13  14:22:03
pagaidām dzirdētas tikai auziņa kritika par kn, bet ko domā citi kultūras cilvēki Ogrē? ierosināt atlaist kn direktori - to morāli var tikai viņi, nevis kaut kāds šoferis, vajag aptaujāt ko viņi domā

ogrēniete 
2009-02-13  12:54:43
Cienījamie deputāti! Apelēju pie jūsu sirdsapziņas (ja tāda jums vēl ir) - nezāģējiet zaru, uz kura paši sēžat! Šoferis un izpratne par kultūru - piemēri nav tālu jāmeklē - pavaicājiet jumpraviešiem!

znots 
2009-02-13  11:59:59
ogrenets izdzēsa manu komentāru. Protams, patiesība kož acīs.

ups 
2009-02-13  09:58:41
Ja, drīz būs tad arī Kultūras namā tāda paša dzertuve un narkomānijas pereklis, kāds jau ir estrādē. Noželojami.....

kurpei un pārējiem 
2009-02-13  09:58:02
Ja preizi sapretu, tikšanās vieta - Ogres domes zāle 19.februārī. Tautai jāpazīst savi varoņi. Liksim tiem sajusties kā mūsu kalpiem un ne otrādi!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības