Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Sanita Tauriņa, Ikšķiles novada pašvaldības sporta metodiķe
  Publicēts: 2012-08-14  07:24:00 / Sports
 
 Ziņot redakcijai  

Pamostoties sapratu, ka diena būs izdevusies, jo plkst. 5:30, kad devos sagaidīt makšķerēšanas dalībniekus, rīts bija mierīgs, varbūt, mazliet par vēsu, bet cerīgs, ka lietus mūs nepārsteigs.  Tomēr dienā bez lietus neiztikām, kā rezultātā dažām aktivitātēm nācās mainīt uzdevumus un to norises vietu - sievu nešanas sacensībām no estrādes kalna uz skolas stadionu. Lietu finiša taisnē piedzīvoja arī  nūjotāji.

 
Sportiskās aktivitātes, kā jau vienmēr, bija paredzētas plašai publikai, un katrs varēja atrast to, kas vairāk iet pie sirds. Bija gan komandu sporta spēles, gan individuālās aktivitātes -  makšķerēšana, miegamiču skrējiens, nūjotāju ceļojums un fitnesa aktivitātes, kā arī „Sportiskākās ģimenes 2012”sacensības un sievu nešanas sacensības. Mazākajiem Ikšķiles novada iedzīvotājiem un viesiem, kā arī tīņiem, jauniešiem un viņu vecākiem visas dienas garumā bija iespēja veikt aktivitātes „Mazais stiprinieks”. Pašiem mazākie svētku dalībniekiem varēja izbaudīt priekus uz piepūšamās atrakcijas.
 
Bet nu gan pie paša galvenā - rezultātiem:
 
Makšķernieku sacensības „Ikšķiles LOMS VI”.
Dalību sacensībās bija pieteikuši 17 makšķernieki, kas šogad bija salīdzoši neliels skaits. Patiess prieks,  ka plkst. 12:30, makšķernieki pārsteidza mūs ar fantastiskiem lomiem. Loms bija 10 dalībniekiem un to kopējais svars – 49 kg.780 grami. Visi sacensību dalībnieki saņēma svētku piemiņas veltes. Īpaši sarūpētas dāvaniņas tika trim jauniešiem, kas tik agri bija modušies, jeb, varbūt, vēl gulēt negājuši.
Spiningošanā:
1.vieta -  Ingusam Berdašam (6 kg. 200 gr.)
2.vieta – Paulim Placēnam ( 3 kg. 850 gr.)
Specbalvu, izlozes kārtībā spiningotājiem, ieguva – Inguss Berdašs (ļoti labu spiningu).
Pludiņmakšķerēšanā:
1.vieta – Ralfam Reinikam (760 gr.)
Gruntsmakšķerēšanā:
1.vieta - Jurim Nagainim (17.kg. 900 gr.) 
2.vieta - Ivaram Dubram (14 kg. 200 gr.)
3.vieta - Aldim Vārnam ( 2.kg. 900 gr.) 
Dāvanas no Ikšķiles ūdens sporta centra īpašnieka Māra Reimaņa balvas saņēma visi lielo lomu ieguvēji.
 
Kā nākamā rīta aktivitāte – miegamiču skrējiens, kur šogad ļoti bija piedomāts pie tērpiem un to pasniegšanas. Šo skrējienu ir patīkami vērot, jo vizuālais noformējums ir visai iespaidīgs – pidžamas, halāti, čībiņas, ruļļi, spilveni. Šogad burvīgs atribūts bija zobu birste, dvielis un frizūra – kā tiko modies....
 
Trase nebija gara, tikai 980 metru. Šogad, atšķirībā no iepriekšējā gada, pēc kāpiena pa trepēm, dalībniekiem vēl bija jāapskrien goda aplis Ikšķiles vidusskolas stadionā. Dalību skrējienam bija pieteikuši 35 dalībnieki, kuri skrējiena noslēgumā tika apbalvoti ar piemiņas veltēm un šokolādes medaļām. Padomāts tika arī par pašu jaunāko dalībnieku, četrgadīgo skrējēju Amandu Adamoviču, kas savā īpašumā ieguva SPILVENU. 
 
1.vieta – Kārlim Līcim, 2. vieta – Pēterim Līcim un 3.vieta – Ansim Zarānam. Pie balvām tika ne vien pirmo triju vietu ieguvēji, bet arī 11.vieta - Sabīne Vaivodiša (svētku datums 11. augusts), 27.vieta un arī pēdējais skrējējs. Kā arī burvīgākā tērpa īpašnieks – Normunds Krastiņš. 
Pirmie savus startus beidza „mini futbola” dalībnieki, kur šogad piedalījās 8 komandas. Minifutbols tika spēlēts divās vecuma grupās – līdz 17 gadiem un 18+ gadiem. Jaunākajā vecuma grupā ieradās tikai divas grupas, kā rezultātā tika pieņemts lēmums apvienot komandas, taču pie apbalvošanas ņemt vērā grupu sadalījumu.
Grupā līdz 17.gadiem uzvarētāju komanda – "FK Lielvārde"(Toms Kurpnieks, Dāvids Kiseļovs, Arnis Kalniņš, Edijs Kauliņš, Rihards Ermansons, Artūrs Kurpnieks)
2.vieta – komandai "Tīnūžu trimmeris".
Grupā 18+ gadiem uzvarētāju komanda "USB"(Viktors Krusovs, Igors Krusovs, Artjoms Balabans, Maksims Zultkovskis, Aleksandrs Sujkovskis, Artjoms Semjonovs)
2.vieta – komandai "JAM "
3.vieta – komandai "Delfīni"
 
Šogad "Ikšķbolā" piedalījās 23 komandas un pārstāvētas tika visas vecuma grupas. Mazliet žēl, ka aktivitāte 16 – 18 gadu vecumam bija vismazākā. Rezumējot:
12 - 13.g. 
1.vieta -  "Gulbene smaržo"( Kārlis Šēnhofs, Renārs Zālītis, Kristers Beļaunieks)
2.vieta -  "Slimais ronis"
3.vieta - "Sarkanie dankeri"
14 - 15.g.
1.vieta  – "Ķelti"( Niks Jansons, Elvis Lapiņš, Roberts Mukāns)
2.vieta -  "Zirņi"
3.vieta - "BS Rīga" 
 16 – 18.g. jaunietēm 
1.vieta -  „IMS meitenes”(Sanda Šulca, Monta Dancīte, Elizabete Veismane)
 16 – 18.g. jauniešiem 
1.vieta -  "Ikšķile"( Edijs Dāle, Jēkabs Bitāns, Mārtiņš Brūmelis)
19 - 34.g.
1.vieta - "Normālie pipari"( Kaspars Grīnbergs, Jānis Rudzītis, Modris Gundars)
2.vieta -  "Sports"
 3.vieta - "MEBTEX"
35+ g.
1.vieta - "ALDERO"(Agris Grīnbergs, Juris Speķis, Armands Lapiņš, Einārs Vilcāns)
2.vieta - "Aizkraukle"
 
Dambretes sacensības, kas mūsu novadā norisinājās trešo gadu, bija spēcīgas un spraigas, jo šeit piedalījās tikai sporta meistari un meistarkandidāti. Novada svētku ietvaros notika gan dambretes kausa izcīņa, gan arī ātrspēles turnīrs.
Pamatturnīra 3.vietas ieguvējs – Juris Neimanis, 2.vieta – Gunāram Meisteram, bet uzvarētājs – Juris Firsts.
Ātrspēļu turnīra 3.vietā – Gunārs Meisters, 2.vieta – Ivaram Mauriņš, bet uzvarētājs – Aldis Balbārzdis.
 
Florbolā komandas cīnījās par "Ikšķiles novada svētku" kausu un godpilno 2.,3. vietu. Sacensību gaitā tika noskaidroti arī labākais vārtsargs, labākais uzbrucējs, labākais aizsargs un rezultatīvākais spēlētājs.
Rezultāti: 
1.vieta -  komanda  "IBK Jager"(Harijs Kleins, Jānis Veldbergs, Alvis Dāle, Toms Dāle, Mārtiņš Ķimenis, Mārtiņš Dzilna, Kristaps Vidzis, Guntis Balodis)
2.vieta – komandai "Lielpilsēta"
3.vieta - komandai "Streka"
Labākais vārtsargs – Edgars Jemeļjanovs (no komandas "Lielpilsēta"), labākais aizsargs – Sandris Virsnītis (no komandas "Streka"), labākais uzbrucējs, kā arī rezultatīvākais spēlētājs – Alvis Dāle (no komandas "IBK Jager").
 
Pludmales volejbolā pirmo gadu izmaiņas ar sacensību vietu. Mūsu mērķis bija apdzīvot Ikšķiles vidusskolas stadiona pludmales volejbola laukumus. Atsuacība bija ļoti liela! Kopumā šajās sacensībās piedalījās 12 komandas. Kā izteicāmies, mēs paši organizatori, - Latvijas olimpiešu sasniegumi Londonā ietekmēja arī mūsu sacensību dalībniekus.
Vietu sadalījums grupā MIX +
1.vieta  – „Leģendas”(Lolita Aleksejenko, Igors Konstantinovs, Sergejs Vaipans)
2 .vieta – "Vecāķi"
3.vieta – "Ogre"
Vietu sadalījums grupā MIX 40 
1.vieta -  "MZUNGU"(Baiba Besere, Jānis Beseris, Kaspars Andersons)
2 vieta – "Spicie"
3.vieta – "Vietējie"
 
"Nūjotāju ceļojumā – 8 km. ātrumpārgājiens" treneri/tiesneši Lelde Vancoviča un Zigrīda  Sprukte ar palīgiem Aigaru Semevicu un Ilzi Āboliņu iepazīstināja ar ekipējumu, iesildīja un devās ceļā, lai kopīgi veiktu soļojumu. Manuprāt, nūjošana ir labs veids izkustēties, būt pie dabas un svaigā gaisā. Šo ceļojumu atbalstīja ne tikai Ikšķiles pašvaldība, bet arī LTSA, Walmark un Oskars Treilihs www.nujotajs.lv.
Nominanti 8.km. ar laika kontroli vīriešu grupā:  3.vieta – Kārlim Grīnbergam, 2.vieta – Mārtiņam Neilandam, bet uzvarētājs – Rūdolfs Ļaksa. Dāmām – 3.vieta – Janai Lisovskai, 2.vieta – Inesei Liepiņai, bet uzvarētāja – Kristīne Kuka. 
 
Tajā pašā laikā fitnesa kluba treneri no EE Fitness interesantus ievadīja savā fitnesa pasaulē, kas atspoguļoja tās aktivitātes, kas paveras šajos ceļojumos, kā arī treneri iepazīstināja ar sevi un rādīja ko māk. Visas dienas laikā, WW Fitness teltī interesenti varēja nokļūt īpašā indiešu aurā. 
 
Ģimeņu sacensībām, kur tika iegūts tituls "Sportiskākā ģimene Ikšķiles novadā 2012, pieteicās vienpadsmit ģimenes. Tas ir rekord liels skaitlis. Kopumā aktivitātēs darbojās – 48 dalībnieki. Ar patīkamām emocijām varēja vērot, kā bērni sporto kopā ar saviem vecākiem, vecvecākiem. Sacensības notika piecās atraktivitātēs, jo sesto - kombinēto stafeti, sakarā ar nolijušo lietu, nācās atcelt. Tas apdraudētu sacensību dalībnieku veselību un drošību.
Kā jau katru gadu, arī šogad tika domāts par mazākajiem pasākuma apmeklētājiem un dalībniekiem, jo viņu dalība ir tik emocionāla, patiesa un noteikti novērtējuma. Jau pašā sākumā zelta šokolādes medaļas saņēma ikviens jaunākais  ģimeņu sacensību dalībnieks. Piemiņas balvas saņēma katrs dalībnieks.
Nominanti:
1.vieta – "G.A.D.A. Avišāni" ģimene (Anita Avišāne, Didzis Avišāns, Andis Avišāns un Gatis Avišāns)
 2.vieta – "Radiņi" ģimenei
 3.vieta – "A – Komandas" ģimenei
Šogad ģimenes bija ļoti azartiskas un uzdevumos uzrādīja labus rezultātus. Degsme izpildīt labi bija novērojama gan bērnos, gan vecākos. Man pašai šķiet, ka šī ir burvīga tradīcija – saliedēt ģimeni šādā pasākumā.
 
Sievu nešanas sacensības dažādu attaisnojošu iemeslu dēļ, sākās ar divu stundu nokavēšanos. Lietus dēļ nācās pārmainīt starta vietu no estrādes kalna uz stadiona skrejceļiem. Ļoti ceru, ka kāds pāris tāpēc neaizgāja. Savukārt tie četri pāri, kas sacentās, bija gandarīti par paveikto, jo nest savu mīļoto jau vien ir ko vērts!
1.vieta – Ievai un Intaram Opolais (precējušies 8gadus)
2.vieta – Viktorijai un Didzim Siļionenko (precēts pāris 1 nedēļu)
3.vieta – Tatjanai un Valērijam Vasiļonokiem (precēts pāris 3gadus)
 
Rakstot šos rezultātus un apkopojot domas man pašai izveidojās savs priekšstats par nu jau pagājušajiem Ikšķiles novada svētkiem „GADA IZRĀDE 2012”.  Manuprāt, šī bija fantastiski pavadītas diena, kad darbi sekoja viens pēc otra un bija jāpaspēj būt visās vietās, jo vēlējos, lai viss izdodas un Ikšķiles novada iedzīvotāji un mūsu svētku ciemiņi būtu apmierināti.  Kopumā varu teikt, ka sportiskās aktivitātes izdevās uz visiem 99 %. No malas izskatās vienkārši, taču sagatavošanās un tās dienas darbošanās ir ļoti atbildīgs un smags darbs, kur katram no mums ir savas funkcijas, kas kā pulkstenim ir jānotiek precīzi....
 
Lielu paldies saku visiem tiesnešiem, sekretārēm, mediķim un tiem "maziem gariņiem", kas iepriekšējās dienās un svētku rīta agrumā darīja darbus, ko parasti jau ciemiņiem nerāda. Paldies maniem palīgiem Elīnai un Kasparam, jo bez viņiem – joprojām nekādi nevarētu.
 
Svētku rīkošana - tā ir sava veida uzdrīkstēšanās.
 
Mēs ļoti centāmies!

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības